İşte NATO kıriterlerine uyan 5.56 piyade ani saldırı tüfegi HK416

3 05 2008

Sizce Türk Ordusunun envanterine bu silah alınmalımı ne dersiniz…..

Reklamlar

İşlemler

Bilgi

8 responses

24 09 2008
SADIK

Bu silahlar amerikan karabinlerin hemen hemen aynısı.Ön el kundağı çok tırtırlı yatma ve sürünme anında ele zarar verir.Arpacık ve gez çok yukarıda yerde yeterken başı çok yukarı kaldırmak lazım.Tozlu arazide çok dikkat edip toz kapağını devamlı kapalı tutmak lazım.Jarjör silaha göre cok uzun kısa jarjör kullanılmalı.Soğuk ve sıcak hava deneyimi iyimi oda ayrı bir sorun.

20 12 2008
Cenk

Sadık kardeşime katılmıyorum. Şarjörün uzun görünmesi resmin hatalı çıkmasındandır. Ayrıca eli acıtmayacağını düşünüyorum. Bu mekanizma kapağını he zaman kapalı tutmak diye bir mecburiyet yok. Ayrıca bu silahlarda piston sistemi olduğundan barut gazı ile mekanizmanın ısınması ve kirlenmesi söz konusu değil. Bence TSK çok iyi bir seçim yapmış.

19 02 2009
TAYFUN

HK 416 Hafif piyade tüfeği; kendi sınıfında yaratılmış baş yapıtlardan birisidir. Namlu üstünde ve de altında bulunan ray sistemleri sayesinde optik sistemler kolayca takılıp söküle bilmektedir ve bu işlem esnasında tekrar tekrar sıfırlama yapılmasını gerektirmez. Yeni nesil gaz regülatörü sistemine sahip olması sebebiyle çok az bakıma ihtiyaç gösterir ki bu hususda yapılan testlerde 20 000 (yirmibin) atımda sıfır hata parolasıyla üretilmiştir. Aşırı soğuk, sıcak, çamur, kum, deniz suyu, kar ve kar suyu, yüksek basınç testlerinden başarı ile çıkan nadir silahlardandır. Kullanıcısının gücünü arttıran bir silahtır. Saygılarımla.

23 07 2009
burak

şu 5.56 fişeklerden vazgeçsinler en az 7.62 daha aşağısı yalan kuş öldürmicez onlarla

23 07 2009
burak

nato kriterleri hep bize zaten teröriste 5.56 gitmez

19 09 2009
erhan

ben kesinlikle burak arkadaşıma katılmıyorum çünkü bu 5.56 fişekler özel olaral üretilmişitr bunların özelligi ise mermi çekirdeğinin vücuda girer girmez kendi etrafında bir cambaz gibi takla atıp bütn yapılara zarar vermesi ve içerde etlare yapışık olarak kalmasıdır.Fakat 7.62de bu durum bunun tam tersidir 7.62de mermi normal bir şekilde girer ve dümdüz çıkar.

Unutmayın Amerikan mucizesi M16 ürertilip tanıtılınca herkes bu tüfek işe yaramaz bu bir oyuncak tüfek demiştir.

19 09 2009
perezde kueyar

Doğru demiş Erhan abim. Zaten 7.62ler yivsizdir.G3lerin namlusu su borusundandır,Pompalı bile ondan iyidir

25 10 2009
sefa_07

hayatında eline silah almamış adam yorum yapıyor.yapmayın arkadaşlar bilmiyorsanız araştırın boş boş konuşmayın
G3 öldürücü bir silahtır. Yüksek isabet yüzdesi vardır. Vurduğunuzda da büyük ihtimal öldürürsünüz. Bu açıdan Türk ordusu için ideal çözümdür. Tabii ki zaman zaman kullanım zorlukları vardır fakat avantajları da çoktur.
G-3 piyade tüfeği, 4 yiv ve 4 set sahip olması, namlusunun muadili silahlardan uzun olası nedeniyle, çok muazzam bir tahrip gücüne sahiptir. Kullanıldığı hedefte yarattığı tahribat olağan üstüdür.
kesin bu boş konuşan adamlar askerlikte yapmamıştır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s
%d blogcu bunu beğendi: