Dragunov SVD Keskin Nişancı Tüfegi (USSR/Russia)

3 05 2008

Tahta mobilya hakla özgün svd tüfek taraf tutar

Özgün svd tüfek Tahta mobilya sol yan

Dragunov SVD Keskin Nişancı Tüfegi

Dragunov, Sovyetler Birliği yapımı bir yarı otomatik tüfektir. Türkiye’de Kanas adıyla da bilinir. Uzun menzilli olup Türkiye, Rusya ve Çin tarafından kullanılmaktadır. 7.62X54 mm R’lik mermi kullanır. Evgeniy Fedorovich Dragunov tarafından 1958-1963 yılları arasında Sovyetler Birliği’nde tasarlanmıştır.

Svd tüfek belli başlı bölüm ve Toplantı

Katlamakla svd s tüfek Kalça ve polymer mobilya

Yabancı svd klon ve Bakış alikes: (ırak) dip al kadesih tüfeğe üst tip 85 tüfek ppP çini ve (romania) fpk tüfek. Not o tek iki eski tüfek Doğru klonu; Latter bir fpk aslında bir modifiye et Kalashnikov ak tüfek Svda benzemek için restyled ve 7 62x54r için chambered

KANAS

Dragunov, Sovyetler Birliği yapımı bir yarı otomatik tüfektir. Türkiye’de Kanas adıyla da bilinir. Uzun menzilli olup Türkiye, Rusya ve Çin tarafından kullanılmaktadır. 7.62X54 mm R’lik mermi kullanır. Evgeniy Fedorovich Dragunov tarafından 1958-1963 yılları arasında Sovyetler Birliği’nde tasarlanmıştır. Dragunov’un tasarlanma sebebi AK-47’nin 300 m. üzerinde etkisiz olmasıdır. Bu nedenle askerlere uzun mesafelerde atış yapma olanağı sağlayan Dragunov üretilmiştir. Bu tüfek genel olarak keskin nişancı tüfeği olarak bilinsede asıl üretiliş sebebi yakın çarpışma yapan askerlere uzak mesafeden destek verebilmek ve dahada önemli olarak, AK-47’nin etkisiz kaldığı uzun mesafelerde düşmana zayiat verdirebilecek uzun menzilli ve genel olarak keskin nişancı tüfeklerinin küçük olan şarjör kapasitesinden fazlasını sunabilecek bir silaha sahip olmaktır. KANAS adı Arapça’da avcı(sniper) anlamındaki “kannas” kelimesinin türkçeleşmiş halidir.Silahın gerçek adı Dragunov (İngilizcesi)-SVD’dir. (orjinalinin kısaltması-Rusça). Şarjör kapasitesi 10 mermidir, ayrıca kullandığı mermi olan 7.62×54’ü Rus yapımı PK makinalı tüfeği’de kullanmaktadır.

Reklamlar

İşlemler

Bilgi

3 responses

3 01 2009
Kaan AYTEKİN

İşte gerçek bir kannas ( sniper ) tüfeği. Bu tüfek elimde olsaydı domuzları gözünden vururdum diyeblirim. Ve bence hakkını verecek nişancılar bu tüfeği kullanmalı 1300 mt mesafesi ile mükemmel bir silah.

30 06 2009
mehmet turna

ne 1300 ü arkadaşım bu silahın menzili 2500 metreden avlarsın o domuzu bizzat kullandım hakkaride

10 08 2009
özal çakmak

bende kannas cıyım suan şırnak mezrada askerım abarttıgınız kadar ıyı bır sılav deyıl ve uzunlugu bakımından arazıde kullanmak cok zor….

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s
%d blogcu bunu beğendi: